Гібридна, публічна чи приватна? Розбираємося у хмарах

adminComments off.

Якщо ви зібрались до хмари, та вже прорахували певні стратегії, саме час визначитися з оптимальним варіантом. Які особливості варто врахувати при виборі публічної, приватної чи гібридної хмари?

Публічна хмара. На сьогодні це найпопулярніша модель — провайдер надає послуги великій кількості клієнтів на основі власних ресурсів, що розміщені в одному або частіше в декількох ЦОДах. Усі питання щодо закупівлі обладнання, ліцензій на ПЗ, налаштувань, підтримки працездатності, апгрейду ІТ-інфраструктури бере на себе постачальник послуг. На що варто зважати при виборі публічної хмари:

  • вся ІТ-інфраструктура знаходиться під керуванням провайдера;
  • для користування послугами необхідне стабільне інтернет-з’єднання;
  • виняткова гнучкість: ви сплачуєте лише за фактично використані ресурси та опції, а за потреби у масштабуванні розширити обсяг послуг можна за кілька хвилин;
  • надійність та безпека. За підтримку працездатності хмари, в тому числі, забезпечення необхідних систем резервування та захист даних, відповідає провайдер — часто ця відповідальність закріплена документально у чітко визначеному SLA.

Приватна хмара. Цей варіант передбачає, що вся ІТ-інфраструктура створюється, підтримується та керується компанією-замовником. Серед особливостей користування приватною хмарою:

  • максимальна продуктивність;
  • великі витрати на побудову та керування ІТ-інфраструктурою;
  • більш надійна кібербезпека;
  • масштабування у зв’язку з розширенням бізнесу може зайняти від 4-х тижнів та більше і вимагатиме фінансових ресурсів;
  • можуть виникати складнощі з визначенням необхідних ресурсів, а у випадку переоцінки потреб бізнесу це призводить до зайвих витрат.

Гібридна хмара. Така модель поєднує дві попередні та дозволяє отримати максимум переваг від обох підходів. Ви можете поєднати гнучкість приватної хмари та кіберзахист і контроль, що надає приватна, — і все це з централізованим керуванням.

Для того, щоб визначитися з оптимальним підходом для вашої компанії, варто ретельно проаналізувати потреби, особливості бізнес-процесів та заплановані бюджети. Доручіть цю задачу нашим експертам — ми допоможемо не лише підібрати найбільш вигідний варіант, але й реалізуємо перехід до хмари у найкоротші терміни.

Замовте консультацію, просто відправивши нам запит: sales.ua@winncom.ua

,
Posted in: Блог
© 2010-2023 Winncom Technologies. Всі права захищені.
Winncom Technologies © 2023

ПІДПИСАТИСЯ НА РОЗСИЛКУ

*поля обов'язкові для заповнення.

ЗАЛИШІТЬ ЗАЯВКУ І ВАМ ЗАТЕЛЕФОНУЮТЬ

Замовлення послуги